OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04- 3.05.2020

1. W dzi­siej­szą nie­dzie­lę roz­po­czy­na­my Tydzień Biblijny.

2. W tygo­dniu Msze św. codzien­nie o godz. 18.00.

3. W śro­dę prze­ży­wa­my Świę­to Św. Kata­rzy­ny Sie­neń­skiej patron­ki Europy.

4. W pią­tek przy­pa­da 1 dzień maja. W tygo­dniu po Mszy św. przez cały mie­siąc maj będą odpra­wia­ne nabo­żeń­stwa majowe.

5. W sobo­tę prze­ży­wa­my Uro­czy­stość N.M.P. Kró­lo­wej Pol­ski, w naszym koście­le Msze św. o godz. 8.15 , 10.00. i 18.00.

6. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Nie­dzie­lę Dobre­go Paste­rza — dzień modlitw w inten­cji powo­łań kapłań­skich i pol­skiej emigracji.

7. W myśl prze­pi­sów pra­wa kano­nicz­ne­go (kan.1043) poda­je się do wia­do­mo­ści, że nasz para­fia­nin, dia­kon Patryk Ważyń­ski ma otrzy­mać świę­ce­nia pre­zbi­te­ra­tu. Gdy­by ktoś wie­dział o prze­szko­dach sprze­ci­wia­ją­cych się udzie­le­niu kan­dy­da­to­wi świę­ceń, zobo­wią­za­ny jest w sumie­niu powia­do­mić o tym miej­sco­we­go dusz­pa­ste­rza. Wier­nych zachę­ca się do modli­twy za mają­cych otrzy­mać świę­ce­nia, a tak­że o licz­ne i dobre powo­ła­nia kapłańskie.

8. W tygo­dniu kościół jest otwar­ty każ­de­go dnia od godz. 9.00 – 18.00. Nato­miast w nie­dzie­lę po Mszach św. do godz. 16.00. – zachę­cam do oso­bi­stej adoracji.

9. Zgod­nie z nowy­mi wymo­ga­mi doty­czą­cy­mi obec­no­ści wier­nych w kościo­łach pra­gnę poin­for­mo­wać, że w naszym koście­le łącz­nie z chó­rem nie licząc służ­by litur­gicz­nej może gro­ma­dzić się każ­de­go dnia do 80 osób ! Pamię­taj­my jed­nak o koniecz­no­ści nosze­nia masek. Jedy­nie kapłan w trak­cie spra­wo­wa­nia litur­gii jest zwol­nio­ny z tego obo­wiąz­ku ! Przy­po­mi­nam, że komu­nię św. przyj­mu­je­my na rękę.

10. Pra­gnę podzię­ko­wać tym Rodzi­nom, któ­re prze­ka­za­ły w ostat­nim cza­sie ofia­ry na rzecz kolekt. Para­fie nie posia­da­ją innych form wspar­cia na swo­ją dzia­łal­ność jak tyl­ko skła­da­ne dat­ki od wier­nych. Za jaką­kol­wiek prze­ka­za­ną ofia­rę w tak trud­nym cza­sie dla wszyst­kich Rodzin skła­dam ser­decz­ne Bóg Zapłać !

11. Zachę­cam do śle­dze­nia inter­ne­to­wej stro­ny para­fial­nej, gdzie będą zawsze poja­wia­ły się bie­żą­ce infor­ma­cje naszej wspólnoty.

( 27.04.2020r.)

++ rodzi­ców: Fran­cisz­kę i Felik­sa Meca

++ Bro­ni­sła­wa i Mar­tę Brze­ziń­skich oraz zm. z rodziny

( 28.04.2020r.)

+ Bar­ba­rę Koso­budz­ką z Zawa­dy m‑c po śm.

++ Jerze­go Ossow­skie­go (z oka­zji imie­nin) oraz zm. teściów i rodziców

( 29.04.2020r.)

++ Bog­da­na Nie­brze­gow­skie­go oraz rodzi­ców z oboj­ga str.

(30.04.2020r.)

+ Mate­usza Prill (w dniu urodzin)

( 1.05.2020r.)

++ zm. księ­ży, któ­rzy pra­co­wa­li w para­fii Łąg