Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

1. Uro­czy­stość Wnie­bo­wstą­pie­nia Pana Jezu­sa uświa­da­mia nam, że Chry­stus uwiel­bio­ny, prze­by­wa­ją­cy z Bogiem jest rów­no­cze­śnie z nami przez wszyst­kie dni, aż do skoń­cze­nia świa­ta. Żyje w Koście­le, nie­ustan­nie uobec­nia się w cza­sie każ­dej Eucha­ry­stii. Przy­ję­cie tej praw­dy poma­ga nam trwać w dzięk­czy­nie­niu i uświę­cać codzienność.
  2. Dzię­ku­ję tym, któ­rzy uczest­ni­czy­li w ubie­głym tygo­dniu przy Krzy­żach w modli­twach bła­gal­nych o urodzaje.
  3. Zapra­szam na nabo­żeń­stwa majo­we w tygo­dniu w łącz­no­ści z wie­czor­ną Mszą św. a w nie­dzie­lę i świę­ta po Mszy o godzi­nie 11.30. Zachę­cam do modli­twy przy krzy­żach, kaplicz­kach by odda­wać się Maryi pod opiekę.
  4. Pró­by dzie­ci do I komu­nii we wto­rek i czwar­tek o 16.00. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godzi­nie 11.30 spo­tka­nie rodzi­ców dzie­ci do I komunii.
  5. W czwar­tek ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 17.30 do Mszy św. Po Mszy św. spo­tka­nie wspól­no­ty KSM- u.
  6. W przy­szłą Nie­dzie­le Uro­czy­stość Zesła­nia Ducha Świę­te­go – tzw. Zie­lo­ne Świąt­ki. Codzien­nie w łącz­no­ści z Mszą św. i nabo­żeń­stwem majo­wym odma­wia­my Nowen­nę do Ducha Świę­te­go w inten­cji Kościo­ła i Ojczyzny.
  7. W kalen­da­rzu liturgicznym:
    • Ponie­dzia­łek 13 maja – przy­pa­da 107. rocz­ni­ca pierw­sze­go obja­wie­nia fatim­skie­go i 43. rocz­ni­ca zama­chu na Świę­te­go Jana Paw­ła II. To dzień wspo­mnie­nia Naj­święt­szej Maryi Pan­ny Fatim­skiej. W ramach nabo­żeń­stwa majo­we­go odmó­wi­my róża­niec fatimski.
    • Wto­rek 14 maja — św. Macie­ja, Apostoła.
    • Śro­da 15 maja – św. Izy­do­ra Ora­cza, patro­na rolników
    • Czwar­tek 16 maja – św. Andrze­ja Bobo­li, kapła­na Patro­na Polski
  1. Dzi­siej­sza kolek­ta prze­zna­czo­na jest na Semi­na­rium Duchow­ne w Pel­pli­nie. Za tydzień kolek­ta remontowa.
  2. Zmarł + Daniel Jarzom­bek z ul. Dłu­giej l.44. Pogrzeb odbył się w sobo­tę. Zmar­łe­go poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.
  3. Jest nowy numer Pielgrzyma