Ogłoszenia duszpasterskie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  26.11.2023 r.

1. Kolej­ny rok litur­gicz­ny koń­czy­my uro­czy­sto­ścią Jezu­sa Chry­stu­sa Kró­la Wszech­świa­ta. Za publicz­ne odmó­wie­nie aktu poświę­ce­nia rodza­ju ludz­kie­go Chry­stu­so­wi Kró­lo­wi może­my dziś uzy­skać odpust zupeł­ny. Trze­ba tak­że speł­nić zwy­kłe warun­ka­mi otrzy­ma­nia odpu­stu, czy­li być w sta­nie łaski uświę­ca­ją­cej, przy­jąć Komu­nię Świę­tą, pomo­dlić się w inten­cjach wyzna­czo­nych przez papie­ża, wyklu­czyć przy­wią­za­nie do jakie­go­kol­wiek grze­chu. Po Mszy św. o 10.00 wysta­wie­nie Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu i poświe­ce­nie Nas Naj­święt­sze­mu Ser­cu Pana Jezusa.
  2. Dzi­siaj o godz. 16.00 w koście­le para­fial­nym w Czer­sku II Deka­nal­ne Spo­tka­nie Mło­dzie­ży. W pro­gra­mie kon­cert o Bożym Miło­sier­dziu, świa­dec­two wia­ry a po zakoń­cze­niu spo­tka­nie w sal­ce para­fial­nej przy her­ba­cie i ciastku.
  3. Kolek­ta z dzi­siej­szej nie­dzie­li prze­zna­czo­na jest na Wyż­sze Semi­na­rium Duchow­ne w Pel­pli­nie. Bóg zapłać za zło­żo­ne ofiary
  4. W litur­gii tego tygodnia:
  • Czwar­tek 30 listo­pa­da — św. Andrze­ja Apostoła
  1. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją Dni Eucha­ry­stycz­ne: I pią­tek i sobo­ta miesiąca.
    • W pią­tek oka­zja do spo­wie­dzi I piąt­ko­wej dla dzie­ci i mło­dzie­ży od godzi­ny 16.30
      i w tym cza­sie Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakramentu .
    • w sobo­tę na Mszę św. o godzi­nie 8.00 i róża­niec zapra­szam Wszyst­kie Róże Różańcowe.
  1. W przy­szłą nie­dzie­lę roz­po­czy­na­my Adwent, czas rado­sne­go ocze­ki­wa­nia na przyj­ście Pana. Będzie poświę­ce­nie opłat­ków wigi­lij­nych i świec, któ­re będzie moż­na kupić w gro­cie przez wszyst­kie nie­dzie­le Adwentu.
  2. Spo­tka­nie dzie­ci do I komu­nii świę­tej w pią­tek 8 grud­nia na Mszy św. o godzi­nie 18.00.
  3. Spo­tka­nie mło­dzie­ży do bierz­mo­wa­nia w nie­dzie­lę 10 grud­nia po Mszy o 11.30.
  4. W tym tygo­dniu ode­szli do wiecz­no­ści: + Maria Węsier­ska z ul. Choj­nic­kiej – pogrzeb odbył się we wto­rek; + Wacław Acker­mann z Sta­rych Prus – pogrzeb odbył się w pią­tek; + Alfons Hap­ka pocho­dzą­cy z Nowych Prus zamiesz­ka­ły w Pozna­niu – pogrzeb odbył się w sobo­tę. Zmar­ła + Jadwi­ga Sikor­ska z ul. Dłu­giej. Pogrzeb we wto­rek o 11.00. Róża­niec w nie­dzie­lę po Mszy św. w ponie­dzia­łek o 18.30 i we wto­rek o 10.30 w koście­le. Zmar­łych poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.
  5. Piel­grzym­ka – Sank­tu­aria Maryj­ne Europy.
  6. Jest nowy numer Pielgrzyma

Inten­cje mszal­ne od 27 listo­pa­da do 3 grud­nia  2023 r.

Ponie­dzia­łek   (27.11.2023r.) godz.17.00

+mamę Marię Piankowską

+ Marię, Ger­tru­dę i Ber­nar­da  Rompkowskich

Wto­rek           (28.11.2023r.) godz. 18.00

++Anto­nie­go i Annę Wycin­ka oraz Sta­ni­sła­wa Żalikowskiego

(29.11.2023r.)

+Jolan­tę Koło­dziej­czyk ( 5 r. śm.)

(30.11.2023r.)

godz. 18:00 ++ Andrze­ja Jutrzen­ka ( w dniu imienin)

(1.12.2023r.)

godz. 18.00 ++ Jana i Cecy­lię Bie­sek ( w 31 rocz. ich śm.)

(2.12.2023r.)

++ Wła­dy­sła­wę  i Jana Woj­dak oraz ich dzie­ci Annę, Pio­tra  i Janusza

++ Bar­ba­rę i Tade­usza oraz Marian­nę i Grze­go­rza Połom

(3.11.2023r.)