Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 3.12.2023 r.

1. Adwent roz­po­czy­na nowy rok litur­gicz­ny i dusz­pa­ster­ski. Hasło nowe­go roku dusz­pa­ster­skie­go: „Uczest­ni­czę we wspól­no­cie Kościo­ła” ma na celu zwró­ce­nie uwa­gi przede wszyst­kim na potrze­bę oży­wie­nia Kościo­ła w codzien­no­ści wspól­no­ty oraz zdy­na­mi­zo­wa­nie wier­nych do świa­do­me­go uczest­nic­twa w życiu i misji Kościoła.

2. Rora­ty będą od ponie­dział­ku do piąt­ku o godzi­nie 18.00 – zapra­szam dzie­ci, mło­dzież i doro­słych ‑w bla­sku świa­tła lam­pio­nów i świec, roz­budź­my w naszych ser­cach ocze­ki­wa­nie na przyj­ście Chrystusa.

3. Adwent to czas szcze­gól­nej pra­cy nad sobą. Zachę­ca­my do pod­ję­cia oso­bi­stych wyrze­czeń, upo­rząd­ko­wa­nia swo­ich spraw, zatrzy­ma­nia się i głęb­szej reflek­sji nad swo­im postę­po­wa­niem, relacjami.

4. W gro­cie po Mszy św. są do naby­cia świe­ce wigi­lij­ne Cari­tas /duże w cenie 20 zł. i małe 10 zł./ opłat­ki wigi­lij­ne jako cegieł­ka na nowe nagło­śnie­nie w kościele.

5. Dzię­ku­ję mło­dzie­ży, któ­ra uczest­ni­czy­ła w zeszłym tygo­dniu w spo­tka­niu w Czersku.

6. Dzi­siej­sza kolek­ta prze­zna­czo­na na rzecz Sto­li­cy Apostolskiej

7. W litur­gii tego tygodnia:

• Ponie­dzia­łek 4 grud­nia — św. Barbary

• Śro­da 6 grud­nia — św. Miko­ła­ja, biskupa

• Czwar­tek 7 grud­nia – św. Ambro­że­go, bisku­pa i dok­to­ra kościoła

• Pią­tek 8 grud­nia – Uro­czy­stość Nie­po­ka­la­ne­go Poczę­cia NMP – o 12 godzi­na łaski. Msze świę­te z Uro­czy­sto­ści o godzi­nie 8.15 i 17.00 i 18.00. Po Mszy o 18.00 poświe­ce­nie meda­li­ków NMP dzie­ciom do I komu­nii św. i spo­tka­nie dzieci.

To rocz­ni­ca Ingre­su bisku­pa Pepliń­skie­go Ryszar­da Kasyny.

• Sobo­ta 9 grud­nia – NMP Loretańskiej

1. W czwar­tek o 19.00 zapra­szam na ado­ra­cje Naj­święt­sze­go Sakramentu.

2. W sobo­tę 9 grud­nia przy domu para­fial­nym od godz. 10 do 12 będzie moż­na skła­dać mate­ria­ły potrzeb­ne na remont dachu tego budyn­ku (potrzeb­ne są przede wszyst­kim bel­ki i deski ).

3. Spo­tka­nie mło­dzie­ży do bierz­mo­wa­nia w nie­dzie­lę 10 grud­nia po Mszy o 11.30

4. Za tydzień modli­twą i zbiór­ką do puszek będzie­my wspie­rać Kościół na Wschodzie

5. Od przy­szłej nie­dzie­li moż­na zgła­szać cho­rych do spo­wie­dzi i Komu­nii św. adwentowej.

6. Spo­wiedź adwen­to­wa w naszej para­fii z udzia­łem zapro­szo­nych księ­ży będzie

w ponie­dzia­łek 18 grud­nia

1. Zmarł + Jerzy Noga z Zim­nych Zdro­ji. Pogrzeb odbył się w sobo­tę. Zmar­łe­go poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.

Inten­cje mszal­ne od 4 do 10 grud­nia 2023 r.

Ponie­dzia­łek (4.12.2023r.)

+ Bar­ba­rę, Hen­ry­ka i Dariu­sza Geł­don oraz
+ Feli­cję i Ber­nar­da Wielewickich

Wto­rek (5.12.2023r.)

+ +Bene­dyk­ta i Zofię Cyza + zm. rodzi­ców i rodzeństwo
( w r. śm. Benedykta)

(6.11.2023r.)

++Jana Klo­ska (w 5 r. śm.) rodzi­ców i dziad­ków i sio­strę Jolantę

(7.12.2023r.)

++ Bar­ba­rę i Fran­cisz­ka Berendt ( w r. śm. Bar­ba­ry) oraz zm. rodzeństwo

(8.12.2023r.)

Nie­po­ka­la­ne Poczę­cie NMP

++ Geno­we­fy Piotrzykowskiej
++ zm. rodzi­ców Annę Józe­fa Gruchała

Msza św. zbio­ro­wa w mie­siąc po śmierci
+ Marii Łęgowskiej

++ Aloj­ze­go Weso­łow­skie­go oraz rodzi­ców Kla­rę i Antoniego

(9.12.2023r.)

+ Bro­ni­sła­wę Kie­drow­ską w 1 r. śm.

++ Jadwi­gę i Teo­do­ra Łęgowskich

Chrzest: Maja Kosecka

(10.12.2023r.)

+ Ste­fa­nię West­fal ( w 20 r. śm) + rodzi­ców i rodzeństwo