Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2023

1. „Dziś naro­dził się nam Zba­wi­ciel”. Przy­szedł po to, aby przy­wró­cić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowi­na przy­no­si radość ludziom wszyst­kich cza­sów. Doda­je otu­chy i wle­wa nadzie­ję tak­że w nasze współ­cze­sne ser­ca, w cza­sie, kie­dy tak wie­lu ludzi pogrą­żo­nych jest w nocy bez­na­dziej­no­ści, zwąt­pie­nia i lęku o przy­szłość. Peł­ni wia­ry i rado­ści świę­tu­je­my więc ten szcze­gól­ny czas Boże­go Nawie­dze­nia. Niech te świę­ta dla wszyst­kich Dro­gich Para­fian i Gości będą peł­ne Boże­go bło­go­sła­wień­stwa i miło­ści, któ­rą przy­no­si ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodzi­ny i ser­ce każ­de­go z nas. Niech ta Boża radość i miłość prze­dłu­ża się na kolej­ne dni nasze­go świę­to­wa­nia i na całą naszą, nie­raz trud­ną codzienność.

2. Pierw­szy dzień Świąt Boże­go Naro­dze­nia w ponie­dzia­łek. Msze świę­te o godz. 10.00 i 11.30 na któ­rej wystą­pi z kolę­da­mi Chór Soli Deo Gloria.

3. W dru­gie Świę­to Msze św. o godz. 8.15, 10.00 i 11.30 Kolek­ta prze­zna­czo­na na szko­ły katolickie.

4. Pra­gnę bar­dzo ser­decz­nie podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy tru­dzi­li się nad świą­tecz­nym wystro­jem naszej świą­ty­ni, przy­go­to­wu­jąc cho­in­ki, żłó­bek i inne deko­ra­cję świą­tecz­ne oraz dba­jąc o porzą­dek. Szcze­gól­nie podziękowania:

• Za świer­ki do kościo­ła P. Kołat­ka z Budzisk P. Labon i P. Bel­ka z Lipek Górnych

• Dru­hom z OSP Złe Mię­so za przy­wie­zie­nie cho­inek i usta­wie­nie choinek

• Wszyst­kim Panom, któ­rzy poma­ga­li w tych pracach

• P. elek­try­kom i mecha­ni­kom za usta­wie­nie i pod­łą­cza­nie żłóbka

• P. Jano­wi Krzo­ska za zało­że­nie oświe­tle­nia na cho­in­kach oraz gir­lan­dy w prezbiterium

• P. Zdzi­sła­wie Szy­dłow­skiej i P. Annie Ferens za deko­ra­cje świąteczne

• P. Annie Ferens i Ali­nie Odya za ubo­ga­ce­nie litur­gii Pasterki

1. W Litur­gii tego tygodnia:

• Wto­rek 26 grud­nia – św. Szcze­pa­na, pierw­sze­go męczennika

• Śro­da 27 grud­nia — św. Jana Apo­sto­ła i Ewangelisty

• Czwar­tek 28 grud­nia – św. Mło­dzian­ków męczenników

1. W Nie­dzie­lę Świę­tej Rodzi­ny 31 grud­nia po Mszy św. o godzi­nie 10.00 nabo­żeń­stwo dzięk­czyn­no – prze­bła­gal­ne na zakoń­cze­nie sta­re­go roku.

2. Zmar­li w minio­nym tygo­dniu: + Bog­dan Sikor­ski z ul. Dwor­co­wej – pogrzeb odbył się w śro­dę. + Andrzej Mądrzak z Lipek Gór­nych – pogrzeb w śro­dę o 10.00. Zmar­łych poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.

3. Od śro­dy 27 grud­nia roz­po­czy­na­my kolę­dy. Plan Kolęd jest wywie­szo­ny w gablot­ce i na stro­nie inter­ne­to­wej parafii.

4. Jest nowy numer Pielgrzyma