Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia 7.04.2024

1. Dziś prze­ży­wa­my nie­dzie­lę Miło­sier­dzia Boże­go. O świę­to to pro­sił sam Pan Jezus i obie­cał szcze­gól­ne łaski. Pan Jezus powie­dział do Sio­stry Fau­sty­ny: Pra­gnę, aże­by pierw­sza nie­dzie­la po Wiel­ka­no­cy była świę­tem Miło­sier­dzia (Dz. 299). Pra­gnę, aby świę­to Miło­sier­dzia, było uciecz­ką i schro­nie­niem dla wszyst­kich dusz, a szcze­gól­nie dla bied­nych grzesz­ni­ków. W dniu tym otwar­te są wnętrz­no­ści miło­sier­dzia Mego, wyle­wam całe morze łask na dusze, któ­re się zbli­żą do źró­dła  miło­sier­dzia  Moje­go. Któ­ra dusza  przy­stą­pi do spo­wie­dzi i Komu­nii świę­tej, dostą­pi zupeł­ne­go odpusz­cze­nia win i kar. W dniu tym otwar­te są wszyst­kie upu­sty Boże, przez któ­re pły­ną łaski (Dz. 699)

2. Dzi­siej­sza nie­dzie­la to patro­nal­ne świę­to Cari­ta­su, któ­re roz­po­czy­na Tydzień Miło­sier­dzia pod hasłem: „Miej miło­sier­dzie dla nas i dla całe­go świata”.

3. Dzię­ku­ję dzie­ciom za skar­bon­ki wiel­ko­post­ne – Jałmużna.

4. Jutro przy­pa­da prze­nie­sio­na z 25 mar­ca uro­czy­stość Zwia­sto­wa­nia Pań­skie­go. Jest to tak­że Dzień Świę­to­ści Życia i Dzień Ducho­wej Adop­cji Dziec­ka Poczę­te­go. Pod­czas wie­czor­nej Eucha­ry­stii będzie moż­na zaan­ga­żo­wać się w Dzie­ło Adop­cji przez zobo­wią­za­nie, że podej­mie się modli­twy w inten­cji nie­na­ro­dzo­ne­go dziec­ka i jego rodzi­ców. Ulot­ki i dekla­ra­cje pod­ję­cia Ducho­wej Adop­cji na sto­li­ku w przejściu.

5. W ponie­dzia­łek na wie­czor­nej Mszy św. nastą­pi poświę­ce­nie kolej­nej Iko­ny Mat­ki Bożej i prze­ka­za­nie Jej miesz­kań­com Gotelpia.

6. W ponie­dzia­łek po wie­czor­nej Mszy św. zbiór­ka ministrantów.

7. W śro­dę o godzi­nie 18.00 będzie­my prze­ży­wa­li w naszej para­fii Uro­czy­stość Bierz­mo­wa­nia naszej mło­dzie­ży. Zapra­szam wszyst­kich do wspól­nej modli­twy i pro­szę szcze­gól­nie o modli­twę za młodzież.

8. Spo­wiedź przed uro­czy­sto­ścią bierz­mo­wa­nia dla mło­dzie­ży, rodzi­ców i bli­skich we wto­rek od 18.40 do 19.30

9. W czwar­tek ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 17.00 do Mszy św. Po Mszy św. spo­tka­nie Wspól­no­ty KSM – u.

10. Przy­szła nie­dzie­la będzie obcho­dzo­na jako Nie­dzie­la Biblij­na, któ­ra roz­pocz­nie nastę­pu­ją­cy po niej Tydzień Biblij­ny. To szcze­gól­ne zapro­sze­nie do pozna­wa­nia i roz­wa­ża­nia sło­wa Boże­go zapi­sa­ne­go na kar­tach Pisma Świętego.

11. Spo­tka­nie dzie­ci do I Komu­nii św. w przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. 11.30

12. Ser­decz­nie dzię­ku­ję za życze­nia uro­dzi­no­we naszej Służ­bie litur­gicz­nej, Radzie Para­fial­nej, Kołu Gospo­dyń Wiej­skich Łężan­ki oraz te indy­wi­du­al­ne prze­ka­zy­wa­ne oso­bi­ście, bądź przez tele­fon czy smsem. Wszyst­kim, za pamięć, życze­nia i modli­twy — Bóg zapłać.

13. Jest nowy numer Pielgrzyma.

14. Zapo­wiedź przedślubna:

• Artur Anto­ni Beh­rendt, kawa­ler; zam. Para­fia św. Woj­cie­cha Bobowo