Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna — Niedziela Dobrego Pasterza 21.04.2024

1. Prze­ży­wa­my dziś Nie­dzie­lę Dobre­go Paste­rza, któ­ra roz­po­czy­na kwar­tal­ne dni modlitw o powo­ła­nia do służ­by w Koście­le. Nasz Pan, Jezus Chry­stus, nazy­wa sie­bie dobrym paste­rzem, któ­ry zna swo­je owce po imie­niu i odda­je za nie życie. Potrze­bu­je­my wciąż nowych ludzi, któ­rzy tak jak Chry­stus podej­mą w Koście­le służ­bę gło­sze­nia sło­wa i spra­wo­wa­nia sakramentów.

2. W kalen­da­rzu liturgicznym:

• Wto­rek — uro­czy­stość Świę­te­go Woj­cie­cha, bisku­pa, męczen­ni­ka i patro­na Polski.

• Czwar­tek — świę­to Świę­te­go Mar­ka Ewan­ge­li­sty, któ­re jest tra­dy­cyj­nym dniem modli­twy o uro­dza­je. Po Mszy św. pro­ce­sja bła­gal­na do Krzy­ża misyjnego

• Pią­tek — NMP, Mat­ki Dobrej Rady

1. We wto­rek o 16.00 pró­ba dzie­ci do I komu­nii św.

2. W czwar­tek ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 17.00 do Mszy św.

3. Przy­szła nie­dzie­la to ostat­nia w kwiet­niu – Sto­wa­rzy­sze­nie na rzecz misyj­nych środ­ków trans­por­tu MIVA Pol­ska oraz Kra­jo­we Dusz­pa­ster­stwo Kie­row­ców zapra­sza­ją do wspól­nej modli­twy w inten­cjach kie­row­ców i bez­piecz­nych podróży.

4. Dzię­ku­ję za ofia­ry dziś skła­da­ne na kolek­tę remon­to­wą. Dzię­ku­ję Panu Danie­lo­wi Miko­łaj­skie­mu za odno­wie­nie pomni­ka + ks. Pro­bosz­cza Jana Toma­si­ka. Ser­decz­ne Bóg zapłać.