Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

1. Ale­go­ria o win­nym krze­wie przy­po­mi­na, jak waż­ne dla Jezu­so­we­go ucznia jest trwa­nie w zjed­no­cze­niu ze swo­im Mistrzem. Pamię­taj­my o tym zawsze i wszę­dzie i nie zapo­mi­naj­my nigdy o codzien­nej modli­twie i conie­dziel­nej Eucha­ry­stii, bo stąd czer­pie­my siłę do pięk­ne­go i uczci­we­go życia.

2. Dzi­siej­sza – ostat­nia nie­dzie­la kwiet­nia jest Ogól­no­pol­ską Nie­dzie­lą Modlitw za Kie­row­ców i wszyst­kich poru­sza­ją­cych po dro­gach. Niech nasza wspól­na modli­twa owo­cu­je roz­wa­gą, więk­szym roz­sąd­kiem i mądro­ścią w cza­sie naszych pie­szych, rowe­ro­wych czy samo­cho­do­wych wojaży.

3. W śro­dę roz­po­czy­na­my mie­siąc maj, w któ­rym w spo­sób szcze­gól­ny będzie­my odda­wać cześć Mat­ce Zba­wi­cie­la i wypra­szać Jej wsta­wien­nic­two w naszych codzien­nych potrze­bach. Każ­de­go dnia zapra­szam na nabo­żeń­stwo majo­we w łącz­no­ści z wie­czor­ną Mszą św. a w nie­dzie­lę i świę­ta po Mszy o godzi­nie 11.30. Zachę­cam do modli­twy przy krzy­żach, kaplicz­kach by odda­wać się Maryi pod opiekę.

4. W czwar­tek przy­pa­da dorocz­ny Dzień Polo­nii oraz Dzień Fla­gi Naro­do­wej. Modli­twą ogar­nia­my roda­ków żyją­cych poza gra­ni­ca­mi naszej Ojczy­zny. Nie zapo­mnij­my też o wywie­sze­niu flag. Z racji I czwart­ku mie­sią­ca modli­twy o powo­ła­nia na Mszy św. o 18.00 Po Mszy św. ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu do godz. 19.30.

5. W pią­tek 3 maja, Uro­czy­stość Naj­święt­szej Maryi Pan­ny, Kró­lo­wej Pol­ski, głów­nej patron­ki nasze­go naro­du. To tak­że kolej­na rocz­ni­ca uchwa­le­nia Kon­sty­tu­cji 3 Maja w 1791 roku. Msze Świę­te będą o godz. 8.15, 10.00 i 11.30.

Na Mszy św. o godzi­nie 10.00 wystą­pi Chór Soli Deo Glo­ria. Nastą­pi rów­nież poświę­ce­nie i prze­ka­za­nie kolej­nej Iko­ny Maryi Miesz­kań­com Łęga. Zapra­sza­my na wspól­ną modli­twę, aby przez wsta­wien­nic­two Kró­lo­wej Pol­ski wypra­szać Bożą opie­kę dla całe­go nasze­go naro­du, szcze­gól­nie dar poko­ju, jed­no­ści i sza­cun­ku dla życia. Ze wzglę­du na przy­pa­da­ją­cą uro­czy­stość nie obo­wią­zu­je nas wstrze­mięź­li­wość od pokar­mów mię­snych. W cza­sie nabo­żeń­stwa majo­we­go o 11.30 odno­wi­my Akt Odda­nia Pol­ski Maryi.

1. W I sobo­tę mie­sią­ca zapra­szam na Mszę św. i róża­niec o godzi­nie 8.00 Róże różańcowe.

2. W kalen­da­rzu liturgicznym:

• Ponie­dzia­łek – św. Kata­rzy­ny Sie­neń­skiej, patron­ki Europy.

• Śro­da — św. Józe­fa, rzemieślnika

• Czwar­tek – św. Ata­na­ze­go, bisku­pa i dok­to­ra Kościoła.

• Sobo­ta — św. Flo­ria­na, męczen­ni­ka- patron Stra­ża­ków. Na Mszę św. o 17.00 zapra­szam wszyst­kich Stra­ża­ków z parafii.

1. Jest nowy numer Piel­grzy­ma.