Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła 28.01.2024 r.

1. Uka­za­ny w dzi­siej­szej Ewan­ge­lii Jezus budził lęk i zdu­mie­nie wśród słu­cha­ją­cych Go i będą­cych świad­ka­mi zna­ków, któ­re czy­nił. Dzi­siaj rów­nież Jego Ewan­ge­lia spo­ty­ka się z róż­nym przy­ję­ciem; my jed­nak pra­gnie­my przyj­mo­wać ją wciąż otwar­tym ser­cem i na co dzień ją wypełniać.

2. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją Dni Eucha­ry­stycz­ne: I czwar­tek, pią­tek i sobo­ta miesiąca:

• W czwar­tek modli­twy za kapła­nów i o nowe powo­ła­nia na Mszy św. o 18.00
    Od 19.00 do 20.00 zapra­szam na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakramentu.

• W pią­tek oka­zja do spo­wie­dzi od godzi­ny 17.00 i w tym cza­sie ado­ra­cja wyna­gra­dza­ją­ca Naj­święt­sze­go Sakramentu

• W sobo­tę zapra­szam na Mszę św. i róża­niec Róże Różańcowe.

1. W pią­tek, 2 lute­go, będzie­my prze­ży­wa­li świę­to Ofia­ro­wa­nia Pań­skie­go, któ­re w pol­skiej tra­dy­cji nazy­wa­ne jest świę­tem Mat­ki Boskiej Grom­nicz­nej. Msze Świę­te w naszym koście­le będą o godz. 8.00 i 18.00. Na począt­ku każ­dej Mszy poświę­ce­nie świec, zatem przy­nie­śmy ze sobą świe­ce-grom­ni­ce. Niech one sta­ną się zna­kiem obec­no­ści Chry­stu­sa – Świa­tło­ści świa­ta; zapa­laj­my je, jak mówi sta­ra pol­ska tra­dy­cja, w chwi­lach trwo­gi i zagro­że­nia, aby o tej obec­no­ści i opatrz­no­ści Bożej sobie nie­ustan­nie przypominać.

Pamię­taj­my tego dnia o oso­bach kon­se­kro­wa­nych, któ­re odda­ły życie w służ­bie Bogu i Kościo­ło­wi. War­to wspo­mnieć o set­kach domów pomo­cy, domów dziec­ka, przed­szko­li, szkół, ośrod­ków wycho­waw­czych, szpi­ta­li i hospi­cjów, w któ­rych codzien­nie słu­żą oso­by kon­se­kro­wa­ne, któ­re dzię­ki temu są świad­ka­mi Boga peł­ne­go miło­ści i miłosierdzia.

1. Poświę­ce­nie świec dzie­ci do I komu­nii będzie w nie­dzie­lę 11 lute­go na Mszy św. o 11.30

2. W sobo­tę 3 lute­go o 10.00 pro­szę Panów elek­try­ków, mecha­ni­ków i chęt­nych o roze­bra­nie deko­ra­cji bożo­na­ro­dze­nio­wych. Miesz­kań­ców Zim­nych Zdro­jów; od rów­ka za rze­ką i wybu­do­wa­nia oraz miesz­kań­ców Jastrzę­bia pro­szę o posprzą­ta­nie kościo­ła od godzi­ny 11.00.

3. W kalen­da­rzu liturgicznym:

• Śro­da — Św. Jana Bosko, kapła­na, patro­na wychowawców

• Sobo­ta — św. Bła­że­ja, patro­na od cho­rób gar­dła; w łącz­no­ści z poran­ną Mszą św. bło­go­sła­wień­stwo św. Błażeja.

1. Zmar­li:

+ Maria Waj­dzik Z Nowych Prus l.85 Pogrzeb we wto­rek o. 9.00 Róża­niec za zmarłą:
w Nie­dzie­lę o 13.30; w ponie­dzia­łek o 18.00 i we wto­rek o 8.30.

+ Jan Lan­gow­ski z ul. Choj­nic­kiej l. 83 Pogrzeb we wto­rek o 11.00. Róża­niec za zmar­łe­go: w Nie­dzie­lę po Mszy św. o 11.30: w ponie­dzia­łek o 17.00 i wto­rek o 10.30.
Zmar­łych poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.

1. Dzie­ciom i mło­dzie­ży życzy­my uda­nych bez­piecz­nych ferii.

Intencje mszalne od 29 stycznia do4 lutego 2024 r.

Ponie­dzia­łek (29.1.2024r.)

+ Zofii i Augu­sty­na Bie­sek + męża Józefa

Wto­rek (30.1.2024r.)

Msza św. zbio­ro­wa w mie­siąc od śmier­ci i pogrzebu