Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła — 11.02.2024 r.

1. Dziś Świę­to Mat­ki Bożej z Lour­des, któ­re łączy­my z obcho­da­mi Świa­to­we­go Dnia Cho­re­go. Nasze para­fial­ne obcho­dy dnia cho­rych będą w cza­sie para­fial­nych reko­lek­cji wiel­ko­post­nych w marcu.

2. Dzi­siaj Uro­czy­ście roz­po­czy­na­my pere­gry­na­cję Iko­ny Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomo­cy w naszej para­fii od prze­ka­za­nia Jej miesz­kań­com Zim­nych Zdroi. Pere­gry­na­cja będzie się odby­wa­ła przez prze­ka­zy­wa­nie Iko­ny Maryi z rodzi­ny do rodzi­ny o wie­czor­nej porze ok 18.00. Rodzi­ny, oso­by, któ­re przy­ję­ły w danym tygo­dniu Mary­ję zapra­szam na Mszę św. i nowen­nę w środę.

3. Dziś od 14.00 do 15.00 ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu, modli­twy za cho­rych zakoń­czo­ne bło­go­sła­wień­stwem lourdzkim.

4. Ado­ra­cja wyna­gra­dza­ją­ca w ponie­dzia­łek i wto­rek o 17.30.

5. W śro­dę — Popie­lec roz­po­czy­na­my Wiel­ki Post. Msze świę­te z posy­pa­niem głów popio­łem o godz. 8.15; 10.00 i o godz. 18.00. Kolek­ta prze­zna­czo­na na pomoc na Ukrainie.

Zewnętrz­nym zna­kiem nasze­go wej­ścia na dro­gę poku­ty i nawró­ce­nia jest posy­pa­nie gło­wy popio­łem. W kul­tu­rze Izra­ela ten gest był wyra­zem wiel­kie­go smut­ku, żało­by i poku­ty. Popiół przy­po­mi­na też, że wszyst­ko, co ziem­skie, powsta­ło z pro­chu zie­mi i znów w proch się obró­ci. Ten roz­pad jest skut­kiem grze­chu. Jed­nak kapłan, posy­pu­jąc gło­wy wier­nych popio­łem, czy­ni nad nimi znak krzy­ża, któ­ry ozna­cza oczysz­cze­nie i zmartwychwstanie.

1. W Śro­dę Popiel­co­wą obo­wią­zu­je post ści­sły (jeden posi­łek do syta i dwa mniej­sze oraz wstrze­mięź­li­wość od pokar­mów mię­snych). W myśl przy­ka­zań kościel­nych czas Wiel­kie­go Postu jest tak­że okre­sem poku­ty, dla­te­go jako wie­rzą­cy nie orga­ni­zu­je­my hucz­nych zabaw i nie bie­rze­my udzia­łu w takich spotkaniach.

2. W naj­bliż­szy pią­tek roz­pocz­nie­my nabo­żeń­stwa Dro­gi Krzy­żo­wej o godzi­nie 17.30. Gorz­kie żale w Nie­dzie­lę po Mszy św. o 8.15.

3. W kalen­da­rzu liturgicznym:

• Śro­da – świę­to Świę­tych Cyry­la i Meto­de­go – Patro­nów Euro­py oraz Świę­te­go Walen­te­go, kapła­na rzym­skie­go, któ­ry w 269 roku poniósł śmierć męczeń­ską, gdyż mimo tor­tur nie chciał wyrzec się Chry­stu­sa. Wspo­mi­na­ny jest jako m.in. patron zako­cha­nych. Niech to będzie oka­zja tak­że do modli­twy, podzię­ko­wa­nia Panu Bogu za miłość, któ­rą nas obda­rzył, i za bli­skich, któ­rzy nas kocha­ją. Pamię­taj­my też o narze­czo­nych z naszej wspól­no­ty para­fial­nej i pro­śmy, aby ich wza­jem­na miłość umac­nia­ła się i aby z Bogiem weszli na wspól­ną dro­gę życia.

• czwar­tek – bł. Micha­ła Sopoć­ki, kapła­na – spo­wied­ni­ka św. Faustyny

1. Bóg zapłać za ofia­ry Semi­na­rium w Pelpinie.

2. Za tydzień nasza kolek­ta remontowa.

3. Zmar­ła w minio­nym tygo­dniu + Wan­da Szo­piń­ska z Nowych Prus l.74 Pogrzeb odbył
    w sobo­tę. Zmar­łą poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.

4. Jest jesz­cze nowy numer Pielgrzyma.

Inten­cje mszal­ne od 11 do 18 lute­go 2024 r.

Ponie­dzia­łek (12.2.2024r.)

Msza św. zbio­ro­wa w mie­siąc od śm. i pogrzebu
+ Sta­ni­sła­wa Lackowskiego

NABOŻEŃSTWO DROGII KRZYŻOWEJ

+ Tere­sy Jan­kow­skiej w 16 r. śm.

(17.2.2024r.)

+Marię i Kazi­mie­rza Bor­kow­skich w 4 r. śm. Kazimierza

Chrzest: Nata­lia Krzoska

I Nie­dzie­la

Wiel­kie­go Postu (18.2.2024r.)

+ rodzi­ców Wan­dę i Zyg­mun­ta Grefka

GORZKIE ŻALE

+ Hele­nę, Jerze­go i Janu­sza Babińskich

+ Mar­ka Hal­l­man w r. śm.