Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r

Apel Prze­wod­ni­czą­ce Epi­sko­pa­tu Pol­ski do modli­twy za ojczyznę

1. Dzi­siaj Nie­dzie­la Misyj­na „Ad Gen­tes” pod hasłem „W Koście­le jeste­śmy wspól­no­tą misyj­ną”. Zbiór­ka do puszek na rzecz pol­skich misjonarzy.

2. Cari­tas Die­ce­zji Pel­pliń­skiej zachę­ca, aby całe rodzi­ny i para­fie zaan­ga­żo­wa­ły się w akcję „Skar­bon­ka miło­sier­dzia”. W tym roku nasza jał­muż­na wspie­ra remont i wypo­sa­że­nie ochron­ki para­fial­nej dla dzie­ci w Gusap (die­ce­zja Madang) w Papui Nowej Gwi­nei, gdzie posłu­gę peł­ni pocho­dzą­cy ze Skar­szew ks. Michał Szulc.

3. Cari­tas Die­ce­zji Pel­pliń­skiej zbie­ra 1,5% podat­ku razem z Cari­tas Pol­ska. Pro­si­my o prze­ka­zy­wa­nie 1,5% podat­ku docho­do­we­go na rzecz Cari­tas Pol­ska (któ­ra następ­nie prze­ka­że je naszej die­ce­zji). Numer KRS 0000198645. Zebra­ne środ­ki zosta­ną prze­zna­czo­ne na zakup łóżek rehabilitacyjnych.

4. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w czwar­tek o 17.00.

5. W czwar­tek o 18.30 spo­tka­nie Wspól­no­ty KSM – u pod wezwa­niem bł. Car­lo Acutisa.

6. Dro­ga Krzy­żo­wa w piątek:

• dla dzie­ci o godz. 16.00

• dla wszyst­kich o 17.30 w łącz­no­ści z Mszą św. wieczorną

Gorz­kie Żale w nie­dzie­lę po Mszy świę­tej o godz. 8.15

Znajdź­my czas, aby uczest­ni­czyć w tych nabo­żeń­stwach, albo­wiem dzię­ki nim może­my głę­biej prze­żyć tajem­ni­cę męki, śmier­ci i zmar­twych­wsta­nia nasze­go Pana i lepiej rozu­mieć Jego nie­skoń­czo­ną miłość do każ­dej i każ­de­go z nas. Za udział w tych nabo­żeń­stwach moż­na zyskać odpust zupełny.

1. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją Dni Eucha­ry­stycz­ne: I pią­tek i sobota:

• W pią­tek ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu i oka­zja do spo­wie­dzi od 16.30 do Dro­gi Krzy­żo­wej o 17.30. Będzie­my prze­pra­szać Ser­ce Jezu­sa za wszel­ki brak miło­ści, za lek­ce­wa­że­nie daru Boże­go miło­sier­dzia i pro­sić o łaskę nawró­ce­nia dla sie­bie i dla tych, któ­rzy Pana Boga prze­pra­szać nie chcą.

• W sobo­tę zapra­szam na Mszę św. i róża­niec Róże Różańcowe.

1. Spo­tka­nie z dzieć­mi do I Komu­nii Św. za tydzień w Nie­dzie­lę po Mszy św. o godzinie11.30

2. Nasze para­fial­ne i szkol­ne reko­lek­cje wiel­ko­post­ne prze­ży­wać będzie­my od IV Nie­dzie­li Wiel­kie­go Postu czy­li od 10 do 13 mar­ca. Pro­szę zapla­no­wać i zare­zer­wo­wać sobie czas.

3. Zmar­ła w minio­nym tygo­dniu + Oli­wia Babiń­ska pocho­dzą­ca z Łęga zamiesz­ka­ła w Gdań­sku Pogrzeb odbył w sobo­tę. Zmar­łą poleć­my Miło­sier­dziu Bożemu.

4. Zapo­wiedź przedślubna:

Inten­cje mszal­ne Od 25 lute­go do 3 mar­ca 2024 r.

Ponie­dzia­łek (26.2.2024r.)

+ Jana Langowskiego

Wto­rek (27.2.2024r.)

+ Marii Wajdzik

(28.2.2024r.)

+ Roma­na Redzim­skie­go z ok. urodzin
+ +rodzi­ców Apo­lo­nię i Augu­sty­na oraz rodzeństwo

Nowen­na do Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomo­cy – w int. rodzin przyj­mu­ją­cych Mary­ję w cza­sie peregrynacji

(29.2.2024r.)

+ Zeno­na Żabińskiego

(1.3.2024r.)

DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ

+ Józe­fa Kurowskiego

(2.3.2024r.)

+ Cze­sła­wa Waj­dzi­ka w 24 r. śm. oraz zm. z rodziny

Z podz. za ode­bra­ne łaski z pr. o bł. Boże i zdro­wie z oka­zji 70 – tych uro­dzin Ali­cji i Stanisława

+ Cze­sła­wa Krau­ze i rodzi­ców z ob. stron

III Nie­dzie­la

Wiel­kie­go Postu (3.2.2024r.)

+ Wacła­wa Klicz­kow­skie­go w 2 r. śm.

GORZKIE ŻALE

+ Hali­ny i Sta­ni­sła­wa Sowiń­skich w 5 r. śm. Haliny