ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 06.08.2023r.

1. Witam ser­decz­nie na naszym dorocz­nym odpu­ście para­fial­nym Prze­mie­nie­nia Pań­skie­go wszyst­kich para­fian i wszyst­kich gości. Życzę, by modląc się z wia­rą i ufno­ścią upro­si­li sobie jak naj­wię­cej łaski i Bożej pomo­cy u Tajem­ni­cy Prze­mie­nie­nia Pańskiego.

Wpa­trze­ni tego dnia w nie­bo, pro­śmy Chry­stu­sa o prze­mia­nę w naszym życiu we wszyst­kich jego wymia­rach. Pro­śmy o powrót Boże­go Pra­wa do nasze­go życia indy­wi­du­al­ne­go, rodzin­ne­go i narodowego.

1. Suma odpu­sto­wa w inten­cji wszyst­kich para­fian i wszyst­kich piel­grzy­mów, a tak­że o bło­go­sła­wień­stwo Boże na pra­ce rol­ne dla naszych gospo­da­rzy. Po sumie pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na wokół kościo­ła, po pro­ce­sji poświę­ce­nie dewo­cjo­na­liów. Po pro­ce­sji ser­decz­nie zapra­szam wier­nych na poczę­stu­nek- na tere­nie podwó­rza plebani.

1. W wol­nym cza­sie mię­dzy msza­mi odpra­wi­my tra­dy­cyj­ny pochód ofiar­ny wokół ołta­rza – modląc się z wia­rą do Chry­stu­sa Prze­mie­nio­ne­go w swo­ich intencjach.

1. Dru­gi nasz odpust Naro­dze­nia NMP czy­li Mat­ki Bożej Siew­nej odbę­dzie się w nie­dzie­lę 10 wrze­śnia br.

1. Cza­so­pi­sma- 3 kwar­tał ; 7 nume­rów 27,30 zł

Zapo­wie­dzi przedślubne:

• Mate­usz Jezier­ski, kawa­ler, para­fia Łąg

Nata­lia Pulis, pan­na, para­fia Sie­ra­ko­wi­ce „Jana Chrzciciela”

• Piotr Gieł­don, kawa­ler, para­fia Łąg

Moni­ka Mar­ta Tobiań­ska, pan­na, para­fia Skórcz

INTENCJE MSZY ŚW.

( 07.08.2023r.)

++ Kry­sty­nę Pią­tek oraz rodzi­ców i teściów

( 08.08.2023r.)

Msza zbio­ro­wa: + Janu­sza Kie­drow­skie­go z Wądo­łów m‑c po śmierci

++ męża Miro­sła­wa Krzo­ska ( w IV rocz.), rodzi­ców Joan­nę i Edwar­da oraz bra­ci Wie­sła­wa i Marka

( 09.08.2023r.)

+ + Marian­nę War­dyn ( w dniu ur.) oraz jej męża Jana i Kazi­mie­rza Chmieleckiego

(10.08.2023r.)

++ Zofię Mazur i rodzi­ców z oboj­ga str.

11.08.2023r.)

+ Gerar­da Nie­brze­gow­skie­go ( w 28 rocz. )

( 12.08.2023r.)

z podz. za odebr. ł., pr. o dal­sze błg. Boże dla całej rodzi­ny Grzen­kow­skich w rocz. ślubu

ślub: Patry­cja Nosko­wiak – Mar­cin Stefaniak

++ Zyg­mun­ta Dura­jew­skie­go, Tere­sę Kna­pik, Hele­nę Kru­czek oraz Roma­na Pawłowskiego

(13.08.2023r.)

++ Józe­fa Banach, zmar­łe rodzeń­stwo i rodzi­ców z oboj­ga str.

++ rodzi­ców: Hen­ry­ka i Mar­tę ( w rocz. Hen­ry­ka ), rodzi­ców i rodzeństwo

++ rodzi­ców: Wan­dę i Zyg­mun­ta Gref­ka, rodzi­ców i rodzeń­stwo z oboj­ga str.